English Kontrast

Aktualności

W dniu 2 marca 2021 roku odbyło się wspólne seminarium magisterskie grupy seminarzystów IV roku prawa prowadzonej przez prof. Barbarę Nita-Światłowską z grupą seminarzystów przygotowujących prace magisterskie w Katedrze Postępowania Karnego Uniwerystetu Jagiellońskiego. Gosząc na zajęciach seminaryjnych Koleżanek i Kolegów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, wysłuchaliśmy refaratów na temat niemieckiego i austriackiego postępowania karnego. Panu Profesorowi Andrzejowi Światłowskiemu z Katedry Postępowania Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadzącemu seminarium, na którym gościliśmy, bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

 

W dniach 7 i 16 grudnia 2021 roku studenci IV roku prawa – seminarzyści grupy seminaryjnej prof. Barbary Nita-Światłowskiej uczestniczyli w rozprawach odwoławczych przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie, podczas których mieli  okazję skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną z zakresu prawa karnego i postępowania karnego z  praktyką. Casusy, z którymi studenci zetknęli się podczas tych rozpraw, zostały następnie poddane dyskusji na zajciach seminaryjnych prowadzonych w formie tradycyjnej.

 

W dniu 2 marca 2022 r., w ramach zajęć seminaryjnych studentów IV roku prawa przygotowujących prace magisterskie z zakresu prawa karnego, gościliśmy w  Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kierownik Zakładu – Pan Profesor Tomasz Konopka –  oprowadzając nas po siedzibie Katedy i prezentując eksponaty, opowiedział nam o opiniowaniu sądowym.

 

22 marca 2022 r. na seminarum magisterskim IV roku prawa mieliśmy ogromny zaszczyt gościć Panią Profesor Monikę Całkiewicz z Katedry Prawa Karnego Akademii Leona Koźmińskiego, Autorkę takich m.in. ksiązek, jak „Modus operandi sprawców zabójstw”, „Kronika zbrodni”, „Zbrodnia prawie doskonała”.