Ułatwienia dostępu

Katedra Prawa Konstytucyjnego, Administracyjnego i Zamówień Publicznych

Adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego, Administracyjnego i Zamówień Publicznych Instytutu Prawa w Kolegium Ekonomii Finansów i Prawa w Krakowie. Wykładowca na studiach podyplomowych Prawo zamówień publicznych organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Studia wyższe ukończyła na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Prawo uzyskując dyplom magisterski z wyróżnieniem. Praca magisterska z zakresu Prawa pracy, nagrodzona na Ogólnopolskim Konkursie na najlepszą pracę magisterską zorganizowanym przez Instytut Pracy Płacy i Spraw Socjalnych przy Ministerstwie Pracy. Na tym samym Uniwersytecie uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa – praca doktorska o charakterze prawno-porównawczym z zakresu prawa pracy.

Uzyskała też Dyplom 2° European Master’s Degree, uniwersytecka specjalizacja podyplomowa II stopnia, w dziedzinie “Prawnoporównawcza Historia Instytucji Politycznych i Prawnych Krajów Europy”, przyznany wspólnie przez Uniwersytet w Mesynie, Uniwersytet w Mediolanie, Uniwersytet w Kordobie, Uniwersytet w Madrycie. Praca dyplomowa: „La tutela dei diritti sociali nell’epoca di globalizzazione” („Ochrona praw socjalnych w epoce globalizacji”).

Autorka licznych pozycji naukowych i specjalistycznych. Prelegentka na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.
Główny Wykonawca projektu badawczego „Suwerenność – przemiany kategorii w ujęciu teoretycznym” sfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Członek włoskiego Towarzystwa Naukowego „Accademia Peloritana dei Pericolanti”– Oddział Nauk Prawnych, Ekonomicznych i Politycznych.

Przekłady z języka włoskiego na język polski serii pozycji książkowych z dziedziny psychologii, historii prawa, prawa rodzinnego. Współautorka Słownika Prawniczego włosko–polskiego.

Specjalizacje i zainteresowania naukowe:

Prawo zamówień publicznych, zagadnienia związane z elektronizacją procedur administracyjnych oraz zamówień publicznych, prawo konstytucyjne, ewolucja polityczno-prawnej koncepcji suwerenności państwa.

Języki obce:

j. włoski, j. hiszpański, j. rosyjski, j.angielski