Ułatwienia dostępu

Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego i Europejskiego

Adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego Publicznego i Europejskiego Instytutu Prawa w Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa w Krakowie.

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem (1999). W 2007 r. uzyskała stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy „Funkcje kontrolne organów traktatowych w systemie ochrony praw człowieka ONZ” napisanej pod kierownictwem prof. dr hab. Anny Przyborowskiej-Klimczak. W latach 1999-2022 była zatrudniona jako asystentka, a następnie adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

Promotorka ponad 120 prac magisterskich, w tym prac nagrodzonych i wyróżnionych m.in. w konkursie Ministra Spraw Zagranicznych na najlepsze prace magisterskie z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych, oraz promotorka pomocnicza w dwóch przewodach doktorskich. W latach 2009-2014 jeden z trenerów sprawujących opiekę merytoryczną nad studentami prawa uczestniczącymi w międzynarodowych konkursach z zakresu prawa międzynarodowego publicznego: Phillip Jessup International Law Moot Court Competition oraz Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition. Prowadziła zajęcia w ramach programu Erasmus na Uniwersytecie Masaryka w Brnie (2014).

W latach 2004-2005 współpracowała z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP. Od 2018 r. pracownik Biura Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta RP.

Autorka artykułów i innych opracowań naukowych z dziedziny prawa międzynarodowego publicznego. Przygotowywała także ekspertyzy dla Departamentu Prawno-Traktatowego MSZ na temat prac Komisji Prawa Międzynarodowego ONZ nad zagadnieniem zastrzeżeń do traktatów (2009-2012).

 

Specjalizacje i zainteresowania naukowe:

 

Jej zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia prawa traktatów, kodyfikacji prawa międzynarodowego, podmiotowości międzynarodowej, kontroli przestrzegania praw człowieka w systemie ONZ, działalności organizacji międzynarodowych oraz prawa dyplomatycznego i konsularnego.

 

Języki obce:

 

angielski, niemiecki