Adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego Publicznego i Europejskiego Instytutu Prawa w Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa w Krakowie.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (2011), doktor nauk prawnych (2020). Ukończyła aplikację radcowską, radca prawny i członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie (2015).
Prowadzi praktykę w formie kancelarii radcy prawnego (nr wpisu na listę radców prawnych KR-3076).
W czasie studiów działała w Towarzystwie Biblioteki Słuchaczy Prawa (TBSP UJ), jak również w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa (ELSA) Polska, w którym współorganizowała m.in. spotkania naukowe, symulacje rozpraw oraz negocjacji. czynny Brała udział w licznych szkoleniach, konferencjach, konkursach naukowych, działała jako wolontariuszka.
Współpracuje jako wykładowca z uczelniami niepublicznymi, prowadziła również zajęcia dydaktyczne z podstaw prawa dla uczniów szkół średnich. Dysponując doświadczeniem praktycznym popartym wiedzą naukową współpracuje z firmami szkoleniowym, prowadząc szkolenia m.in. z praktycznych aspektów prawa gospodarczego, etyki, procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy i terroryzmowi oraz polityk antykorupcyjnych.
Przeprowadziła kilkadziesiąt szkoleń dla podmiotów publicznych, samorządów i podmiotów prywatnych.
Popularyzuje naukę, publikuje w prasie branżowej i newsletterach prawniczych, uczestniczy w konferencjach naukowych, kursach i szkoleniach zawodowych.
Autorka publikacji m.in. z zakresu prawa nieruchomości, prawa gospodarczego, prawa międzynarodowego i prawa spółek, zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
Porusza problematykę związaną z profilem Katedry, obejmuje też zagadnienia praktyki zawodowej.
W praktyce prawniczej zajmuje się obsługą prawną podmiotów gospodarczych. Główne obszary zainteresowań zawodowych obejmują zagadnienia zapewnienia zgodności działania przedsiębiorców z nowymi regulacjami dynamicznie zmieniającego się otoczenia prawnego (compliance), polityki antykorupcyjne oparte o międzynarodowe standardy i wytyczne ISO, opracowywanie skutecznych mechanizmów zgłaszania naruszeń (whistleblowing) opartych o przepisy UE oraz regulacje dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i terroryzmowi (AML).
Członek Stowarzyszenia Praktyków Compliance.
Specjalizacje i zainteresowania naukowe:
prawo międzynarodowe, prawo Unii Europejskiej, compliance, przeciwdziałanie praniu pieniędzy i terroryzmowi (AML), sygnalizowanie nieprawidłowości (whistleblowing), regulacje antykorupcyjne, prawo spółek, odrębna własność lokalu
Języki obce:
j. angielski