Nowe prawo zamówień publicznych – Edycja XXIII (JESIENNA)
UWAGA: Zapisy do 30 września 2024 r.
Dwusemestralne studia podyplomowe, pod patronatem Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, w ramach których prezentuje się kompleksowe ujęcie systemu zamówień publicznych w Polsce. Obok rozległej problematyki udzielania zamówień publicznych referowana są w szczególności kwestie dotyczące: form organizacyjnych wykonywania zadań publicznych, kontroli zamówień publicznych, umów o zamówienie publiczne, a także finansów publicznych. Zagadnienia podstawowe uzupełnione są informacjami z zakresu prawa przedsiębiorców oraz karnoprawnej problematyki udzielania zamówień publicznych. Dużą role odgrywają ponadto praktyczne warsztaty z zakresu zamawiania dostaw, usług lub robót budowlanych na potrzeby publiczne.
Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych nabyciem lub poszerzeniem wiedzy oraz doświadczenia zawodowego, które chcą poznać i ugruntować specyficzne reguły zamówień publicznych, zwłaszcza na tle swobody kontraktowej panującej w obrocie gospodarczym. Studia adresowane są w szczególności do kadry zarządzającej, pracowników instytucji zamawiających uczestniczących w planowaniu, udzielaniu i egzekwowaniu zamówień publicznych, a także dla osób reprezentujących przedsiębiorców ubiegających się o zamówienia publiczne. Program studiów umożliwia zapoznanie się nie tylko ze skomplikowanymi i często nowelizowanymi regulacjami prawnymi dotyczącymi zamówień publicznych, uwzględniającymi regulacje unijne, lecz także z dorobkiem orzecznictwa i narastającym bagażem dobrych obyczajów i bieżących doświadczeń praktyki.
Kryteria przyjęć:
uczestnikami studiów podyplomowych mogą być osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych: licencjackich, inżynierskich lub magisterskich,
o przyjęciu decyduje kolejność składania dokumentów,
uruchomienie kierunku uzależnione jest od liczby zgłoszeń
Zasady rekrutacji:
założenie konta na irk.uek.krakow.pl oraz uzupełnienie formularza osobowego na irk,
wpłata opłaty rekrutacyjnej w wysokości 100 zł – w tytule przelewu prosimy o wpisanie: „Studia podyplomowe. Prawo zamówień publicznych”,
w przypadku delegowania pracownika przez zakład pracy oraz w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej należy uzupełnić kartę zgłoszenia (plik do pobrania), (bez karty zgłoszenia Uniwersytet nie będzie wystawiał faktur na firmę). Opłata rekrutacyjna może zostać wpłacona przez firmę wraz z opłatą za I semestr studiów.
Po zamknięciu rekrutacji do wszystkich osób, które zapiszą się na studia wysłana zostanie informacja o uruchomieniu kierunku oraz pozostałe informacje, w tym harmonogramem zajęć.
Zajęcia odbywają się w trybie hybrydowym (stacjonarnie z możliwością udziału w trybie on line), w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie:
w piątki w godzinach od 16.45 do 21.00
w soboty w godzinach od 8.45 do 13.00 lub od 8.45 do 18.15, z przerwą obiadową.
W uzasadnionych przypadkach wymuszonych nadzwyczajnymi okolicznościami Kierownik Katedry może podjąć decyzję o zmianie w harmonogramie zajęć, wydłużeniu okresu studiów lub przeprowadzeniu zajęć wyłącznie formie zdalnej, po uprzedniej konsultacji ze słuchaczami.
Czesne za studia: 4 600 zł (płatne przelewem na konto bankowe UEK)
istnieje możliwość zapłaty w ratach,
istnieje możliwość wystawienia faktur VAT. W przypadku:
płatności indywidualnych z konta uczestnika studiów podyplomowych – faktura wystawiana jest na żądanie słuchacza,
płatności dokonywanych przez pracodawcę – faktura wystawiana jest na dane pracodawcy w okresie do 7 dni roboczych od wpływu płatności na konto Uczelni.
W kwestiach dotyczących płatności ratalnych oraz faktur prosimy o kontakt z opiekunem ds. organizacyjnych studiów.